Соколачки дрвопрерађивачи не желе Булајића на мјесту директора ШГ „Романија“! Нови протест 18.априла! (ВИДЕО)

13

Чланови Удружења дрвопрерађивача Соколац и велика група грађана организовали су јутрос протест упозорења испред Генералне дирекције Јавног предузећа шумарста „Шуме Републике Српске“ којим изражавају незадовољсто избором Рајка Булајића за директора Шумског газдинства /ШГ/ „Романија“ Соколац.

Предсједник Удружења дрвопрерађивача општине Соколац Бране Витомир тврди да су дрвопрерађивачи огорчени избором Булајића на мјесто директора ШГ „Романија“, јер су увјерени да то није добро рјешење.

Витомир је новинарима у име Удружења дрвопрерађивача рекао да немају ништа против избора било ког другог човјека на мјесто директора.

„Када је Булајић у ранијем мандату био директор ШГ `Романија` сви шумски дрвни сортименти одвожени су са ових у друге крајеве и преко границе, што је доводило у питање пословање тридесетак дрвопрерађивачких капацитета“, истакао је Витомир.

Из Удружења дрвопрерађивача Соколац позивају предсједника Републике Српске Милорада Додика, предсједника Владе Жељку Цвијановић и представнике ресорног министарства да дођу у Соколац, разговарају са дрвопрерађивачима и чују њихово мишљење, па тек тада заузму став о овом кадровском рјешењу.

Из Удружења дрвопрерађивача поручују да представници власти Републике Српске не добијају праве информације од правих људи и не знају шта се дешава.

Дрвопрерађивачи најављују нове протесте дрвопрерађивача Сарајевско-романијске и горњодринске регије у уторак, 18. априла, када је планирана примопредаја између досадашњег директора ШГ „Романија“ Страхиње Башевића и новоименованог Рајка Булајића.

Како се окупљеним нико није обратио из Генералне дирекције „Шума Републике Српске“ у Сокоцу, они су се мирно разишли око 11.00 часова.

У Генералној дирекцији „Шума Републике Српске“ новинарима је речено да су чланови менаџмента и управе Јавног предузећа шумарства у Бањалуци на састанку Владе, Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске и представника дрвопрерађивача Српске.

Новоименовани директор ШГ „Романија“ Соколац Рајко Булајић није се јављао на телефонске позиве новинара.

13 КОМЕНТАРА

1. Pa i treba izaci na ulice,sve blokirati dok se Dalton i njegovi lopovi vise ne maknu sa pozicija.Dosta je Sokocu kriminala.Onu budalu Šanja su smenili zbog milionskih malverzacija,sad opet treba da krade???

2. mnogim je dogorilo do nokata, bez obzira na stranačku pripadnost nema se sta vise cekati!
    pa zar navjrijednijim bogatstvom treba da upravlja covjek koji ima 11 krivičnih prijava u Tužilaštvu. I nijedna se ne rješava.

3. Svakako je dogorilo,sve blokirati u utorak i dok se ne rijesi.Ako treba da ih ispratimo motkama,nema druge.Nisu vise bitne stranke,ovo je pljačkanje običnog naroda.Pa treba li da propadne jedini preostali gigant ŠG Romanija,da bi Sanjo i Mirko napljačkali ko i prije deset godina???

4. Dobio je pare za industriju mesa,fabriku vode,hotel,benzinsku pumpu,renoviranje vojne bolnice,za sadnju glasinačkog polja….sve je to propalo.Unistio je klaonicu,ŠG Romanija i opštinski budžet.Da zna bilo šta u svim ovim firmama bi sad radilo više od 1 000 ljudi.Sve to malo,daj sad opet da se krade državna šuma,ma NIJE TO VAŠE,NEGO NAŠE DIJECE.SVI IZAĐIMO NA ULICE UTORAK I POKAŽIMO STAV.SVE POLITIČKE PARTIJE TREBA DA PODRŽE PROTESTE,NISU ŠUME MIRKOVE I ŠANJOVE NEGO SVIH NAS.

5. Vjerujem da još postoje pošteni ljudi, oni koji ne razmišljaju stranački. Višestranačje je ubilo svaki osjećaj za moral i normalno ponašanje. Pametan si samo oko se dodvoravaš stranačkom vođi. Nažalost, lopovi, kriminalci, muljatori, pod plaštom lažnog patriotizma i demokratije, kroje sudbinu dobrih i poštenih ljudi, kojima je zgaženo dostojanstvo. Kriminalci su postali idoli za mlade, što je najpogubnije. Pošteni su na ivici bijede, nemaju snage glasno da progovore o nepravdi, nijemo posmatraju kako bagra uništava ono što nam je jedino ostalo – šumsko bogatstvo, ono što su decenijama čuvale i njegovale generacije Romanijaca, ljudi poznatih po visokom moralu i čojstvu. Neće otići sa pozicija gdje se lagodno živi od nerada, ako narod ne uzme motke u ruke. To mu je jedino preostalo ako misli da opstane na ovom području.

6. pa ti idi radi kod drkelje i ekipe kao sto sam ja kad prodjes svu torturu i izivljavanje pa da vidim kako ces razmislajti..a obicni narod i treba da protestuje zbog mnogo cega u ovj drzavi a ne brentisti koji unazadili ovaj grad i omladinu

7. Nisam guzonjin sin,ako si na to mislio.Radio sam i kod drkelje i kod drugih sokolačkih privatnika.Ne brani nama niko da svi budemo privatnici.Radio sam i kod gorih privatnika od pomenutog.I sad radim kod privatnika.Drzava nam je postala privatna.Nisam aktivista ni jedne partije,al sume koje je i moj otac posumljavao ne moze Sanjo i Sanjovac da arče,kao i ona budala Colović.I Čolovicu je dato kao i ostalim „privatnicima“ brdo para,pa nije nista uradio.Sve je spiskao niko i ne zna gdje,bitno se toviti po kafanama i finansirati sponzoruse od drzavne sume.Koliko je on napotpisivao racuna iz restorana na SG Romanija za vrijeme Sanja,nas obojica necemo u zivotu kafa popiti.Nemojte zaboraviti jesenjasnu pljačku oblovine kad je finansirao izbore.