back to top
25. јануар 2025.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

Коштуница: Имао сам рјешење за Косово, по моделу Хонгконга

- Оглас -

Бивши предсједник СРЈ и премијер Србије Војислав Коштуница изјавио је да је имао приједлог за рјешење питање Косова и Метохије и он се заснивао на моделу Хонгконга, а за који тврди да би био компромис који би искључио све екстремне опције и да би био успешан, одржив и функционалан.

– Надгледана аутономија, за разлику од надгледане независности, сагласна је Повељи УН и Уставу Србије. Тиме би било омогућено Албанцима да у АП КиМ сами управљају својом властитом будућношћу и остварују своје интересе, а, с друге стране, Србија би сагласно Повељи УН задржала своје суверенитет и интегритет – рекао је Коштуница за “Курир”.

Коштуница, који се послије оставке на државне и партијске функције повукао из политичког живота, у првом оглашавању у јавности послије више године, оцијенио је да је “тај приједлог о суштинској аутономији у истој мјери животан и обезбијеђивао стабилно и одрживо рјешење статуса покрајине”.

Он, међутим, није изричито одговорио на питање листа да ли би његов приједлог и данас било одрживо рјешење за КиМ.

ИЗВОРТањуг
Редакција
Редакцијаhttps://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
broken clouds
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
75 %
2.1kmh
78 %
Суб
10 °
Нед
11 °
Пон
11 °
Уто
9 °
Сре
9 °