Најмање пет особа је убијено у аустријском месту Кицбилу, а осумњичени се предао полицији и признао убиства.

Како наводи аустријска агенција АПА, осумњичен је за убиство бивше девојке, њене породице и њеног новог дечка, преноси АП.

Аустријски лист Курир наводи да је осумњичени, који се полицији предао у Инсбруку, раскинуо пре два месеца са девојком.

Он је, како додаје, бившу девојку и њеног новог дечка срео или у суботе увече или рано јутрос, а потом је дошло до свађе.

Осумњичени се јутрос око четири часа појавио у породичној кући бивше девојке, где је разговарао са њом, потом је отишао кући, узео братовљев пиштољ и вратио се, саопштила је полиција.

Полиција сматра да је оца бивше девојке убио након што му је он отворио врата, а да је онда пуцао у њеног 25-огодишњег брата, који је био у својој соби.

Након што је убио мајку, пронашао је врата од стана бивше девојке, који се наслањао на њен породични дом, али су она била закључана.

Осумњичени се потом попео на балкон собе своје 19-гогодишње бивше девојке и убио њу и њеног 24-гогодишњег дечка, додаје полиција.