Аграрни фонд Источно Сарајево постао члан Пољопривредног кластера „Сарајево – Романија – Подриње“

- Оглас -

В.д. директора Аграрног фонда града Источно Сарајево Ивана Новаковић разговарала је са представнцима Пољопривреденог кластера Сарајево – Романија – Подриње (СРП) о сарадњи на пројектима који би требало да буду реализовани у наредном периоду.

Аграрни фонд Источног Сарајева постао је Кластера „СРП“, са који ће, у наредном периоду, дјеловати на побољшању конкурентности и одрживости пољопривредне производње на овом подручју.

Улога кластера у пољопривреди јесте организовање пољопривредне производње на одређеној регији, синхронизовано планирање подршке различитих актера, подршка лидеру и произвођачима, помоћ у проналаску коопераната, подршка пројектима кроз правилнике локалних заједница, постизање раста и развоја сектора.

Функционисање кластера треба да осигура укључивање произвођача и унапређење амбијента у области пољопривреде, путем комбиновања различитих извора финансирања, побољшања политика и дефинисања мјера за побољшање.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
14.2 ° C
14.2 °
14.2 °
83%
1m/s
6%
Сре
15 °
Чет
21 °
Пет
25 °
Суб
28 °
Нед
27 °