Раст цијена нафте

- Оглас -

Цијена нафте данас је у порасту за више од један одсто усљед назнака раста производне активности у Кини. То указује и на повећање потрошње горива, те да би ОПЕК могао да повећа квоте за смањење дневне производње.

У Лондону је цијена сирове нафте „брент“ из Сјеверног мора већа за 66 центи или 1,1 одсто и сада је 61,15 долара по барелу.

У Њујорку је цијена барела свијетле сирове нафте повећана за 75 центи или 1,4 одсто и сад износи 55,92 долара.

Кина је највећи увозник нафте у свијету, а производна активност у овој земљи први пут је повећана за протеклих седам мјесеци усљед раста потражње на домаћем тржишту и стимулативних мјера администрације.

Званичник ирачког Министарства за нафту рекао је јуче да ОПЕК и друге земље произвођачи нафте разматрају могућност даљег смањења дневне производење за 400.000 барела, на 1,6 милиона барела.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
90%
1m/s
62%
Сре
23 °
Чет
25 °
Пет
29 °
Суб
30 °
Нед
23 °