Амерички такозвани мировни план за Блиски исток је пројекат окупације, рекао је турски предсједник Реџеп Тајип Ердоан у четвртак.

„Јерусалим није на продају“, рекао је Ердоан током говора на церемонији додјеле награда у области медија одржаној у Анкари.

Осудио је такозвани „споразум вијека“ поручивши како је „Јерусалим црвена линија“.

„Говоре о ‘споразуму вијека. Какав споразум! То је пројекат окупације“, рекао је Ердоан.

У уторак је амерички предсједник Доналд Трамп изнио свој план о окончању израелско-палестинског сукоба, а представљању плана у Бијелој кући присуствовао је и израелски премијер Бењамин Нетањаху. С друге стране, овом чину није присуствовао нико од палестинских представника.

Том приликом, Трамп је о Јерусалиму говорио као о „недјељивом главном граду Израела“.