На платоу Пољице на Јахорини у суботу ће бити одржан први турнир у одбојци на снијегу под називом „Трофеј Јахорине 2020“, на коме ће учествовати 50 такмичара, те 15 судија и волонтера, саопштено је из Одбојкашког савеза Републике Српске.

У саопштењу се наводи да је главни циљ организације промотивних турнира, попут овога, везан за намјеру да одбојка на снијегу у будућности добије статус олимпијског спорта и да се појави на неким од наредних зимских Олимпијских игара, чиме би одбојка постала први спорт у историји која се игра и на зимским и на љетњим Олимпијским играма.

Турнир организују одбојкашки клубов и судијск одбор из Пала, уз подршку Одбојкашког савеза Републике Српске, општине Пале, града Источно Сарајево и Олимпијског центра „Јахорина“, те бројних других друштвених и привредних субјеката.