Прва литија кренула је данас из Вранешке долине ка Храму Светог Апостола Петра у Бијелом Пољу.

Поред вјерника, који по хладном времену иду пјешке, један број вјерника у црногорским ношњама кренуо је јашући коње.

Молебани Богородици и молитвене литије данас ће бити одржани од сјевера до југа Црне Горе.

Уз благослов Епархијског савјета Српске православне цркве сваког четвртка и недјеље организују се молебани Богородици и молитвене литије у мјестима и градовима у Црној Гори због усвајања антицрквеног Закона о слободи вејроисповијести.

Већ девет седмица вјерници сваког четвртка и недјеље одржавају молебане и литије на којима се, према процјенама Митрополије црногорско-приморке, окупља око 200.000 људи.