Одборници соколачке Скупштине општине донијели су данас одлуку да једна улица на Сокоцу добије назив “9. јануар”.

Назив “9. јануар” добила је улица која води од главне Улице Цара Лазара према Спортској дворани, пролази поред основне школе и Средњошколског центра “Василије Острошки” и спаја се са Улицом Пере Косорића.

Начелник општине Милован Бјелица подсјетио је да је одлука донесена у складу са закључком Скупштине општине Соколац од 26. децембра прошле године, након што је Комисија за утврђивање приједлога назива насеља, улица, тргова и спомен-обиљежја спровела поступак за одређивање назива ове улице.

Фото: С.Рајић

Бјелица је изјавио да ће ова улица бити додатно уређена како и приличи историјском датуму – 9. јануару 1992. године који се прославља као Дан Републике.