Од стране Републичке управе за инспекцијске послове издато је Рјешење о изолацији за лица која имају пребивалиште на територији локалне заједнице Соколац.

Према допису Републичке управе за инспекцијске послове позивају се све особе које су добиле Рјешење о изолацији да се ХИТНО јаве у Дом здравља ,,др Љубомир Ћеранић” Соколац (уколико нису у међувремену).

Из Републичке управе за инспекцијске послове упозоравају да ће сви они који не буду поступали по Рјешењу о изолацији бити санкционисани. За непоштовање мјера запријећена је казна затвором до 2 године.

Општински штаб за ванредне ситуације општине Соколац у сарадњи са ЈУ Дом здравља ,,др Љубомир Ћеранић ће поново контактирати све особе које се до сада нису јавиле и поступиле по Рјешењу о изолацији.