Штаб за ванредне ситуације општине Соколац препоручује да се испраћај преминулих обавља у најужем кругу породице, а препорука је да присутни имају минималан физички контакт и да држе прописано растојање.

У свјетлу препоруке општинског штаба о ограничавању броја особа чије је присуство истовремено дозвољено у затвореним просторијама, максималан број лица присутних у испраћајним капелама и храмовима јесте најужа породица, укључујући и свештенике.

Молимо све грађане да у капелу, гдје се одаје последња пошта покојницима, улазе појединачно и напусте простор непосредно након опроштаја од покојника. Због епидемије корона вируса, на отвореним јавним површинама гробљима, дистанца између лица мора да буде најмање два метра.