Када је ријеч о епидемиолошкој ситуацији у општини Соколац, начелник општине Соколац, Милован Бјелица истакао је да је у нашем граду епидемиолошка ситуација под контролом.

– У Сокоцу нема новозараженим коронавирусом.Под здравственим и полицијским надзором налази се 8 лица. За 264 лица је истекао период самоизолације од 14 дана. До данашњег дана под мјерама самоизолације било је 272 лица. Према подацима Института за јавно здравство извршено је тестирање 57 лабараторијских узорака са наше општине. Од укупног броја тестираних потврђен је вирускорона код једне млађе женске особе која се опоравила и сада се налази у четрнаесто дневној кућној самоизолацији. Сутра се тестира још 7 лица са наше општине која се налазе у самоизолацији. Поново позивам суграђане на одговорност и солидарност да се строго придржавају прописаних мјера у циљу сузбијања ширења новог вируса корона.

Понашајмо се одговорно према себи и према другима – додао је Бјелица.