Фото: Соколац-срце Романије

Савез удружења бораца народноослободилачког рата /СУБНОР/ општине Соколац у понедјељак, 27. јула, обиљежиће 79 година од устанка народа БиХ против фашизма у Другом свјетском рату.

Предсједник Општинског одбора СУБНОР-а Соколац Миливоје Јанковић рекао је да ће вијенци бити положени у 11.00 часова на Спомен-костурницу у Парку бораца Романије на Сокоцу.

Он је нагласио да је Соколац имао 10 народних хероја, а шире подручје Романије 17, од којих је 13 погинуло у Другом свјетском рату.

На Спомен-костурници на Сокоцу уписано је око 1.000 имена погинулих бораца и цивилних жртава рата.

Ове године због актуелне епидемиолошке ситуације обиљежавање неће бити као претходних година, биће положени вијенци без присуства виших званица.

Рођена 26. априла 1988. године у Сарајеву. Основну и средњу школу завршила у Сокоцу. У Источном Сарајеву на Филозофском факултету студирала журналистику (2007–2013) и стекла звање дипломирани новинар. Запослена у Инфо центру Соколац од 2013. године.