Амерички конгресмен Елиот Енгел изјавио је, уочи разговора Београда и Приштине у Бијелој кући, да би коначан документ требало да доведе до узајамног признања, али да сумња да се тако нешто може постићи јер се “предсједник Србије Александар Вучић успротивио стављању узајамног признања на сто”.

Он је навео да је српска делегација изнијела да ће разговори бити дио преговора о економским питањима те да нема ништа лоше у економском расту и економском развоју, али да “политички сукоб захтијева политичка рјешења”.

Енгел је саопштио да су предстојећи разговори између Београда и Приштине у Вашингтону позитиван корак, али да би коначно рјешење требало да садржи неке кључне принцип, реноси Радио “Слободна Европа”.

“Коначни споразум треба да отвори пут ка томе да Косово и Србија буду дио сјеверноатлантских структура, укључујући ЕУ и НАТО, као и да гарантује пуноправно чланство Косова у УН и другим важним међународним организацијама”, рекао је Елиот, који је и албански лобиста.