Спасиоци у Бејруту рукама су данас почели да прокопавају рушевине срушених зграда, након што су мјесец дана послије стравичне експлозије у престоници, откривени знакови живота.

Група радника извлачила је комаде бетона и порушене зидове док су копали у стамбеној четврти Гемајз након што су спасиоци у четвртак рекли да су детектовали знакове пулса и дисања, рекао је свједок за Ројтерс.

У експлозији у оближњој луци у Бејруту, изазваној огромним количинама лоше ускладиштеног амонијум нитрата, смртно је страдало око 190 људи, а повријеђено 6.000.

Експлозија је уздрмала престоницу Либана, уништавајући области као што је Гемајз, у којем се налазило много старих, традиционалних зграда, од којих су се неке срушиле у ударном таласу.

У тиму спасилаца били су добровољци из Чилеа, као и либански добровољци и припадници цивилне заштите.

У приземљу зграде у којој се данас вршила претрага некада је био смјештен бар.