Влажан снијег, киша и вјетар изазвали су велике проблеме током ноћи у вишим дијеловима сјеверне регије Словеније, у Корошкој, због чега је био обустављен локални саобраћај, рекао је данас Бранко Градишник, шеф Планинарске службе.

На појединим мјестима невријеме је било толико јако да је обарало дрвеће, преноси СТА, а неки путеви су и даље затворени за саобраћај.

Снијег је такође оштетио дрвеће у тој области.

„Штета је најгора у горњој Межица долини, гдје је пало највише снијега“, рекао је Градишник за СТА.

Једно дрво је пало на аутомобил, али нико није повријеђен. Оборено је и неколико бандера, поједина мјеста су остала без струје.

Ватрогасци и остале службе су морале да интервенишу широм Словеније због јаког снега у недјељу, а неколико зграда је поплављено.

Дошло је и до ерозије терена, а неким кућама прети затрпавање.