Фото: Бојан Д.Тошић

Полицијски службеници Полицијске станице Соколац, дана 13.10.2020. године током обављања редовних послова и задатака у улици Марка Ећимовића у Сокоцу уочили су кретање теретног моторног возила без регистарских ознака. Возач овог возила није се зауставио на јасно издат знак “стоп” таблицом и упутио се у улицу Грује Новаковића, гдје га полицијски службеници стижу и заустављају.

Извршеним провјерама на лицу мјеста утврђено је да се ради о лицу иницијала М.К. из Сокоца, који код себе није посједовао возачку дозволи, нити потврду о регистрацији возила, а увидом у регистар новчаних казни утврђено је да се ради о вишеструком повратнику у вршењу саобраћајних прекршаја.

Возило је привремено одузето, а лице М.К. лишено слободе.

Приликом лишења слободе наведено лице је пружало активан отпор и упућивало пријатње по живот и тијело полицијским сужбеницима.

О свему је обавијештен тужилац Окружног јавног тужилаштва Источно Сарајево.

Након документовања предмета против лица М.К. надлежном тужилштву биће достављен извјештај о почињеном кривичном дјелу „Угрожавање сигурности“.