Број: 02-510-103
Датум:
16.10.2020. године

Обзиром да имамо потврђен слуцај позитиван на SARS Cov 2 вирус те да је ријеч о раднику соколачког вртића данас је спроведена епидемиолошка анкета у тој Установи а све у циљу превенције даљег ширења заразе. Донесене су привремене епидемиолошке мјере уз консултацију доктора из соколачког дома здравља са проф. др Биљаном Мијовић спец. епидемиологије и редовним професором на Катедри за епидемиологију Медицинског Факултета у Фочи.

Одлуцено је да се група дјеце коју је водила радница позитивна на овај вирус комплетно изолује наредних 7 дана те да се ураде тестирања након чега ће се одлучити да ли је потребно уводити додатне мјере. Дјеца из других вртићких група могу долазити у вртић уз примјену свих досадашњих препоручених мјера уз појачан надзор као и надзор над свим запосленим у овој Установи.

Извјештај за 16.10.2020.године

1. Укупно тестираних: 435
2. Захтјева за тестирање за 7 особа
3. Укупан број особа код којих траје надзор: 86 – НОВИХ 18
4. Укупан број особа код којих је завршен надзор: 387 – ИЗАШЛЕ ИЗ НАДЗОРА 3 ОСОБЕ
5. Укупан број позитивних: 111
6. . укупно опорављених: 84
7. Укупно на лијечењу: 24
8. Умрли : 3+1 ПОЗИТИВАН на серолошком/хоспитализован/преминуо
9. Средња школа: 5 ученика под надзором
10. Основна школа: 7 ученика под надзором

Ова наредба ступа на снагу дана 16.10.2020 године, а накнадно ће бити објављена у „Службеним новинама Града Источно Сарајево“ и на званичној web страници Општине Соколац.

КОМАНДАНТ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ
мр Милован Бјелица