КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА ПИПИ ДУГА ЧАРАПА? Прије готово пола вијека била је најпознатија дјевојчица на свијету

- Оглас -

Шведска глумица Ингер Нилсон прва је оживела чувену девојчицу Пипи Дугу Чарапу, давне 1969. и 1970. године, када су легендарна серија и филм снимљени према истоименој књизи шведске дечје књижевнице Астрид Линдгрен.

Иако је прошло доста времена откако смо је гледали на малим екранима у причи у којој се меша стварност и машта, верујемо да би вас препознатљив глумичин осмех одмах асоцирао на необичну пегаву девојчицу, најславнијег измишљеног лика.

Иначе, право име глумице је Катрин Ингер Моника Нилсон, а тренутно има 61 годину.

Данас живи у Стокхолму и ради као секретарица, а повремено прихвати неку позоришну улогу. За улогу Пипи Дуге Чарапе уз коју су многи одрастали, 1975. године је освојила награду ТП де Оро за „најпопуларнијег лика“.

Нилсонова се и касније појављивала у неколико филмова и серија. Давне 2000. године снимила је „Грипсхолм“ редитеља Хавијера Колера, а седам година касније глумила је у једној немачкој ТВ серији.

ИЗВОРДДЛ
Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
25.2 ° C
25.2 °
25.2 °
44%
2.4m/s
7%
Суб
27 °
Нед
29 °
Пон
22 °
Уто
25 °
Сре
24 °