Епидемиолошка ситуација на подручју општине Соколац је у погоршању. Свакодневно имамо пораст броја новозаражених. У односу на број тестираних буде позитивних 60 до 90% налаза. Тренутно у ковид амбуланти Дома здравља „др Љубомир Ћеранић“ Соколац око 40 пацијената прима терапију, док је тренутно 59 регистрованих активних пацијената који су под надзором.

Због погоршане епидемиолоске ситуације на цијелој сарајевско-романијској регији апелујемо на становништво да се придржава свих досадашњих препоручених хигијенско-епидемиолошких мјера како небисмо дошли у ситуацију да затварамо школе и вртић што је случај у сусједним општинама.

Јуче је у наш дом здрљва стигло обавјештење да се пацијенти старији од 65 година, заинтересовани за вакцину Спутник V могу пријавити у ТПМ тј. породичним докторима како би се могла планирати дистрибуција вакцина и имунизација у складу са Планом имунизације .

ИЗВЈЕШТАЈ ЗА 10.03.2021.ГОДИНЕ

Укупан број особа код којих траје надзор: 144