Полицијска управа Источно Сарајево од данас до 23. маја спроводи појачану контролу саобраћаја на путевима у својој надлежности, саопштено је из ове управе.

Контрола ће се вршити уз помоћ савременог радарског система, а у циљу побољшања стања у области безбједности саобраћаја, посебно смањења броја тежих саобраћајних незгода чији доминантни узрок је неприлагођена брзина кретња.

Брзина кретања вршиће се уз помоћ савременог радарског система тзв. пресретача, који евидентира прекршаје у покрету, а санкционисање ће се вршити директном контролом или обавјештењем о учињеном прекршају на пријављену адресу пребивалишта.

– Напомињемо, да уређај посједује меморију на коју полицијски сужбеник не може да утиче – наводи се у саопштењу.

Полицијска управа Источно Сарајево апелује на возаче моторних возила да поштују саобраћајна правила и прописе приликом учествовања у саобраћају, а брзину кретања прилагоде условима и стању на путевима.