Тужилаштво БиХ упутило је Суду БиХ приједлог да за три мјесеца буде продужен притвор осумњиченом Дарку Елезу /41/, саопштено је из ове институције.

– Продужење притвора тражи се због опасности од бјекства и бојазни да би боравком на слободи осумњичени могао да омета истрагу, прикрива доказе, те врши утицај на свједоке или саучеснике, као и да понови кривично дјело или доврши започето – наведено је у саопштењу.

У овом предмету, Тужилаштво заједно са партнерским институцијама и агенцијама спроводи интензивну истрагу за кривична дјела организованог криминала, повезана са више кривичних дјела почињених на подручју Источног Сарајева и БиХ.

Притвор је затражен како би били обезбијеђени услови за неометано вођење истраге у овом предмету.