Недалеко од регионалног пута Пале-Тврдимићи-Лукавица стиже се до Цркве Светог пророка Илије, која припада Митрополији дабробосанској.

Ово је једина црква брвнара на простору Митрополије. Првобитна је изграђена 1943. године током ратних сукоба и представља једину цркву подигнуту за вријеме Другог свјетског рата.

Црква је саграђена на локалитету села Луке, у општини Пале, у непосредној близини Сарајева.

На Требевићу је за потребе Зимских олимпијских игара одржаних 1984. године изграђена стаза за боб и санкање, а данас је украшена графитима и популарна је локација за шетњу, трчање и фотографисање.

Ту се налазе и знаменитости попут куле Драгуљац, Бистричке куле – аустроугарског војног утврђења, уз које је 1969. године дограђен опсерваторијум, затим кула Палеж, Златиште и Враца, а свака је на свој начин симбол културних, историјских и архитектонских вриједности.

Директор Туристичке организације “Јахорина” Игор Тошић поручује да све што раде јесте с циљем привлачења све више туриста на подручје Сарајевско-романијске регије, која има шта да понуди.