Кошаркаши Романије синоћ су у Градишци слављем отворили Завршни турнир за пласман у Прву лигу Републике Српске.

Паљани су у првом сусрету савладали екипу „Хантерс“ из Приједора после продужетка са 88:85.

Изабранике Срђана Јокића до побједе предоводили су разиграни Младен Павловић Калаја са 34 поене и Александар Баричанин са 29 и 16 скокова, пратили су Остојић са 8, 7 ск, Петар Шурбат са 7, 8 ск, Иконић са 7 и Рербић са 3 поена.

Кошаркаши Романије данас играју два меча у 13,00 сати са Бестом и од 20,00 са екипом домаћина Козаром, а турнир ће завршити сутра сусретом против Борца Мако Принт у 16,00 сати.

Поред кошаркаша Романије за пласман у клупску елиту Републике Српске боре се и екипе Козаре из Градишке, “Хантерс” из Приједора, “Борац Мако Принт” уз Бања Луке и “Бест” из Добоја, а првопласирана два састава избориће пласман у Прву лигу Републике Српске.