Ово поврће је богато нутритијентима и оксидантима, који помажу у борби против различитих болести и чувају ваше здравље. Послије овога сумњамо да га и даље нећете вољети.

Побољшава вид

Витамин А, који је присутан у парадајзу, помаже у побољшању вида те спријечава ноћно сљепило и макуларну дегенерацију.

Помаже у превенцији против разних болести

Према научним истраживањима, парадајз садржи велике количине антиоксиданта ликопена, који је ефикасан у борби против разних болести.

Одржава крв здравом

Истраживања су показала да само један парадајз садржи 40 одсто дневних потреба организма за витамином Ц. Осим тога, садржи и витамин А, калијум и гвожђе, које је веома важно за здраву крв. Витамин К, који контролише крварење и згрушавање крви, такође је садржан у парадајзу. Ово поврће подстиче циркулацију.

Смањује ризик од болести срца

Ликопен у парадајзу штити од кардиоваскуларних болести. Једењем парадајза се смањује ниво холестерола и триглицерида у крви, као и таложење масти у крвним судовима.

Побољшава пробаву

Конзумирањем парадајза ћете одржавати свој пробавни систем здравим, јер он спријечава опстипацију и дијареју. Осим тога, спречава обољење од жутице те ефикасно уклања токсине из тијела.