Скупштина општине Трново на јучашњој сједници усвојила је одлуку којом ће ученицима Основне школе “Свети Сава“, који нису обухваћени одлуком Владе Српске о бесплатним уџбеницима, исте обезбиједити за школску 2021/2022. годину.

Одборници скупштинске већине, на седмој редовној сједници Скупштине општине Трново, предложили су и са седам гласова за усвојили одлуку о куповини уџбеника за 27 ученика основне школе, за шта ће из суфицита буџета ове општине бити издвојено 5.000КМ.

Основна школа „Свети Сава“ у Трнову има 56 ученика, од којих 28 добија бесплатне уџбенике од Владе Републике Српске.

Подсјећамо, Министарство просвете и културе Републике Српске, односно Влада Републике Српске, обезбјеђује бесплатне уџбенике за све ученике од првог до четвртог разреда основне школе на подручју Српске, затим за ученике побједнике републичких такмичења, као и за све ученике од петог до деветог разреда основних школа који су треће и наредно по рођењу дијете из породица са троје и више дјеце.