Фото: СРНА

Општина Соколац укључена је у IFAD пројекат развоја руралне конкурентности које имплементира Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске.

У оквиру пословног плана “Развој кооперантске мреже производње поврћа у пластеницима” који се имплементира преко горе поменутог пројекта на подручју општине у 2019. години подијељено 20 стартап пакета, односно пластеници површине 50 метара квадратних и системи за наводњавање.

У другом циклусу подијељено је 46 пакета 2020.године. Оно што је важно напоменути јесте да корисници овог пројекта имају могућност да остваре додатне приходе пласманом вишка производа на тржиште.

У оквиру истог пројекта, 2021. године на располагању је 20 пластеника, површине 100 метара квадратних.

Цијена пластеника, уз комплетну опрему за наводњавање,износи 2.880 КМ, од чега пројекат финансира 40 – 50 одсто (у зависности јесу ли корисници мушкарци или жене), Општина Соколац финансира 25 одсто, а остатак средстава обезбјеђују сами корисници.

Сви грађани заинтересовани за овај пројекат могу се јавити у Одељење за локални развој, канцеларија број 13.