Кандидати Српске листе на локалним изборима на Косову и Метохији победили су у свих десет општина са српском већином, саопштила је Листа. Очекују се резултати и из других општина. Излазност је била 42,8 одсто, а највећа је у општинама на северу, више од 60 одсто.

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић честитао је Српској листи победу на локалним изборима у покрајини.

Петковић је на свом Фејсбук налогу истакао да је то „победа нашег народа, али и победа политике коју предводи председник Александар Вучић“.

„Опет смо показали и доказали да када нам је најтеже и када смо под највећим притисцима, да смо тада и најјачи! Ова подршка и поверење нас обавезују да радимо и градимо још више“, поручио је Петковић.