Неколико десетина грађана окупило се синоћ у Пљевљима и Беранама у знак протеста због приједлога коалиције „Црно на бијело“ да буде формирана мањинска влада.

Скуп у Пљевљима одржан је испред зграде Општине.

Окупљање је протекао је мирно, без иједног повика или пароле, а окупљени су се задржали око пола сата, преноси РТЦГ.

Позив на мирно окупљање објављен је на друштвеној мрежи Фејсбук под слоганом „Пљевљаци бране изборну вољу“.

Дио грађана и функционера појединих партија из власти окупили су се синоћ испред зграде Општине Беране, протестујући због приједлога о формирању мањинске владе.

Они су поручили да су одлучни да одбране изборну вољу грађана из августа 2020. године, наводи РТЦГ.

Подсјетимо, у јеку прошлих великих протеста у Црној Гори, у оквиру који су одржаване и литије СПЦ, одржани су избори, на којима је побједу однијела широка опозициона коалиција, а с власти је свргнута ДПС, дугогодишња владајућа партија Мила Ђукановића.