Фото: Катера

Одборници Скупштине града Источно Сарајево разматраће данас Нацрт ребаланса буџета за ову годину који износи 15.035.165 КМ, што представља повећање од 19,03 одсто у односу на првобитни план.

Саставни дио Нацрта ребаланса буџета за 2022. годину су и неутрошена намјенска средства од 611.357 КМ. У односу на планирани буџет за ову годину, ова средства су повећана за 21.357 КМ. Ријеч је о неутрошеним намјенским средствима из кредитног задужења из 2020. године, саопштено је из Градске управе.

Од укупног кредитног задужења у износу од 2.500.000 КМ, у 2020. и 2021. години утрошено је 1.888.642 КМ, тако да је остатак неутрошених средстава у износу од 611.357 КМ потребно укључити у ребаланс буџета, како би се омогућио неометан наставак започетих пројеката.

На дневном реду су и информације о стању на Универзитету у Источном Сарајеву за 2021/2022. годину, о стању у установама студентског стандарда на подручју града Источно Сарајево, као и информација о прикупљеној комуналној такси и накнади за кориштење комуналних добара и њиховој расподјели општинама града Источно Сарајево за 2021, те информација о смјештају у становима у власништву града.

Одборници би требали да донесу одлуке о утврђивању критеријума за избор и именовање директора Туристичке организације Источног Сарајева, о расписивању јавног конкурса за избор и именовање директора ове организације, те одлуку о разрјешењу вршиоца дужности директора Градске радио-телевизије Источно Сарајево, као и одлуку о именовању директора ове радио-телевизије.

Пред одборницима ће се наћи и одлука о додјели награда и признања града Источно Сарајево, као и извјештај о стању организованости цивилне заштите на подручју града са освртом на материјалну опремљеност јединица које припадају граду за 2021. годину.

Почетак сједнице заказан је за 10.00 часова.