Усвојен буџет за наредну годину

- Оглас -

Народна скупштина усвојила је по хитном поступку буџет Републике Српске за 2023. годину у износу од 5,383 милијарде КМ, којим су, између осталог, планирана повећања плата и пензија, као и издвајања за борачке и бројне друге категорије становништва Српске.

Нови буџет је за 873 милиона КМ већи у односу на други ребаланс буџета за ову годину.

Од укупно 58 присутних посланика у скупштинској сали, гласало је 57, а нови буџет подржало је њих 50, против су била два, а уздржано пет.

По хитној процедури је, као пропратни акт, усвојен и Закон о извршењу буџета Републике Српске за 2023. годину.

Након гласања настављена је 37. посебна сједница парламента и разматрање преосталих тачаја дневног реда – Приједлог одлуке о дугорочном задуживању Републике Српске за 2023. годину, Приједлог одлуке о краткорочном задуживању Републике Српске емисијом трезорских записа за наредну годину и Приједлог одлуке о износу гаранција које може издати Република Српска у 2023. години.

ИЗВОРСРНА
Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
light rain
13.6 ° C
13.6 °
13.6 °
89%
2.8m/s
29%
Чет
13 °
Пет
14 °
Суб
16 °
Нед
20 °
Пон
21 °