У Тужилаштво Кантона Сарајево је предато десет особа осумњичених за напад на групу родитеља из Београда на Илиџи.

Раније се над њима вршила криминалистичка обрада у МУП-у КС.

Они се терете за кривично дело “насилничко понашање”.

Подсетимо, у сарајевском насељу Илиџа, где се одржава регионални дечји турнир у фудбалу, дошло је до напада на Београђане у хотелу “Хилс” у коме су смештени. Група навијача са фантомкама упала је у хотел и одмах напала мушкарца који је код себе имао заставу ФК Звездара, учесника турнира.

Напрскали су га сузавцем, док је био у друштву супруге, а када су му родитељи остале деце скочили у заштиту, хулигани су их “извукли” напоље, где их је чекало “појачање” од још једне веће групе навијаче наоружаних ножевима и бакљама. Дошло је од туче, а један члан експедиције из Београда је задобио убодне ране.

Дјечаци ФК „Звездара“ дочекани на Романији (ВИДЕО)