Четворо дјеце страдало је јутрос у пожару у стану у Новом Пазару, саопштио је МУП.

Припадници МУП-а Србије, Одјељења за ванредне ситуације у Новом Пазару, одмах по добијању дојаве за један минут кренули су на лице мјеста и стигли за неколико минута, гдје су затекли пожар који је већ био у разбукталој фази, навео је МУП Србије.

Приликом уласка у просторије које су биле под пожаром, затечена су четири малољетна лица која су највјероватније страдала од гушења угљен моноксидом, док су отац и мајка повријеђени у сусједној просторији.

Пожар је брзо локализован, потом и угашен, а истрага ће утврдити узроке пожара и гушења дјеце.

Иако су ватрогасци-спасиоци веома брзо реаговали и стигли на лице мјеста, чини се да је пожар избио много раније од саме дојаве, имајући у виду пожар који је затечен у разбукталој фази, навео је МУП.

Дојава о пожару стигла је у 07.24 сати.