Специјални изасланик ЕУ за дијалог Београда и Приштине Мирослав Лајчак говорио је за РТС о предусловима за спровођење европског плана и као основни навео формирање Заједнице српских општина.

Мирослав Лајчак је рекао да ако се погледа предлог ЕУ, он говори о нормализацији, а не о некој капитулацији.

Није циљ, каже Лајчак, да неко побиједи или изгуби.

– Циљ је да тражимо вин-вин ситуацију и да отворимо европска врата – нагласио је Лајчак.

Састанак у Охриду, напомиње, има циљ да се договоримо око испуњавања споразума који има толику подршку ЕУ какве се, како је нагласио, он не сјећа у прошлости.

Мирослав Лајчак од јуче боравио у Београду. Данас наставља разговоре са предсједником Србије Александром Вучићем. Лајчак је одржао састанак и са дијелом опозиције.