На северу Крима активиран је систем за противваздухопловну одбрану, саопштио је саветник шефа Крима Олег Крјучков

Како је рекао, у ваздушном нападу на Крим није било ни жртава ни нанете материјалне штете.

Украјински извори јављају да је затворен Кримски мост и да се чују експлозије.

Резиме украјинског генералштаба

Током протеклог дана било је осам ракетних и 49 ваздушних удара. Украјинске снеге обориле су пет “шахида” за један дан.

Непријатељ је извршио ваздушне ударе на Ивановку, Леоновку, Бучки у Черниговској области и Зноб-Трубчевску у Сумској области.

Одбијено је око 50 копнених напада руских трупа.

Борбе се настављају у Бахмуту. Било је и напада у правцу Григоријевке, Ивановског и Њујорка.

Западно од Доњецка дошло је до офанзивних акција у области Авдиивка. Напада је било и на подручју Маринке.

Руска војска у пуној борбеној готовости у Запорожју

Руска војска је у пуној борбеној готовости у региону Запорожја, створено је неколико линија одбране, рекао је члан Главног савета администрације Запорошке области Владимир Рогов.