Одборници Скупштине општине Соколац разматрали су 12.јуна на ванредној сједници стање нарушене безбједносне ситуације на подручју општине Соколац.
Ванредна сједница заказана је на иницијативу Клуба одборника СНСД-а, међутим јавност је остала ускраћена за видео снимак са поменуте сједнице, што није био случај у претходне двије године. Тим поводом, Клуб одборника Српске демократске странке у Скупштини општине Соколац данас је упутио званично саопштење за јавност које преносимо у цијелости и без измјена.
„Клуб одборника Српске демократске странке у Скупштини општине Соколац поставља питање зашто на Јутјуб каналу Скупштине није јавно доступан снимак са посљедње ванредне сједнице Скупштине општине Соколац од 12. јуна ове године?
Ванредна сједница сазвана је на захтјев клуба одборника СНСД, а тиче се безбједности грађана и важно је да људи виде о чему је било ријечи.
Будући да је СНСД са својим коалиционим партнерима инсистирао да се сједнице Скупштине снимају, те да је то до сада рађено и да су снимци доступни грађанима, поставља се питање зашто сада када се говори о овако важној теми видео снимак није доступан јавности?
Патерналистички однос према грађанима манир је људи који информисаност грађана схватају и примјењују селективно у складу са властитим интересима и потребама не уважавајући интересе заједнице.
Српска демократска странка сматра да су интереси, од којих је безбједност грађана на првом мјесту, изнад свих појединачних и партијских интереса и тражи да снимак са седме ванредне сједнице буде доступан јавности“ – саопштено је из Клуба одборника Српске демократске странке у Скупштини општине Соколац.