back to top
17. јул 2025.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

Отворен Конзулат Србије у Палама (ВИДЕО)

- Оглас -

У Палама је данас отворен Конзулат Србије, што је треће конзуларно одјељење у Републици Српској.

Конзулат су свечано отворили министар спољних послова Србије Ивице Дачића, министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац и почасни конзул Србије у Палама Дејан Љевнаић.

Свечаности су присуствовали амбасадор Словеније у БиХ Дамјан Сердар, министри у Влади Републике Српске Ален Шеранић, Селма Чабрић и Денис Шулић, министар финансија и трезора у Савјету министара Срђан Амиџић, почасни конзул Србије у Бањалуци Милош Вујић, директор “Сарајево-гаса” Недељко Елек, представници града Источно Сарајево, начелници општина у саставу града, те представници јавног, културног и политичког живота.

Љевнаић је раније рекао да му титула конзула Србије у Палама представља највеће и најдраже признање и неописиву част, те најавио да ће се фокусирати на оснаживање веза народа са Пала, из Републике Српске и Србије.

Влада Србије донијела је прошлог мјесеца рјешење о именовању Љевнаића за почасног конзула.

Осим у Палама, Србија има Генерални конзулат у Бањалуци и Конзуларну канцеларију у Требињу.

ИЗВОРСРНА
Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
13.3 ° C
13.3 °
13.3 °
79 %
2.1kmh
1 %
Чет
14 °
Пет
24 °
Суб
29 °
Нед
31 °
Пон
34 °