Градска изборна комисија саопштила је данас прелиминарне резултате избора у Београду на основу којих је листа „Београд не сме да стане“ освојила 39,34 одсто гласова, односно 49 одборничких мандата.

На основу 92,54 обрађених бирачких места листа „Србија против насиља“ освојила је 32,17 одсто или 42 мандата у Скупштини града Београда.

Листа коалиције НАДА „Нада за Београд“ има 6,01 одсто, односно седам мандата, СПС-ЈС-ЗС 4,8 одсто гласова, или шест мандата, саопштио је градски Секретаријат за информисање.

Листа „Ми глас из народа“ има 5,37 одсто гласова или 6 мандата.

Одборничке мандате нису освојили „Национално окупљање“ са 2,61 одсто, „Сигуран избор- озбиљни људи“ са 2,04 одсто, „Добро јутро Београде“ са 1,56 одсто, „Ћале, ово је за тебе са“ 0,47 одсто, „Мора другачије“ са 0,31 одсто, Руска странка са 0,4 одсто, „Да се војска на Косово врати“ са 0,27 одсто, Србија на Западу са 0,25 одсто и „Промена је победа“ са 0,15 одсто, преноси Танјуг.