Шмит подноси оставку?

- Оглас -

Кристијан Шмит ускоро би требало да саопшти одлуку да подноси оставку, пишу федерални медији.

Како наводе, Шмит је већ у Њујорку гдје у уторак, 12. маја, планира да представи свој извјештај о БиХ пред Савјетом безбједности УН, а потом би на самој сједници могао рећи да одлази.

Напоменули су да је Шмит одржао састанак с отправником послова Амбасаде САД Џоном Гинкелом и да му није остављено превише избора.

Пишу да се Нијемац Шмит налази под притиском САД и да му је запријећено и стављањем на америчку црну листу ако не одступи.

Да би избјегао евентуалне посљедице, медији у ФБиХ наводе да се Шмит повјерио најближим сарадницима да ће одступити, као и да је информисао Управни одбор ПИК-а о том потезу, преноси СРНА.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
overcast clouds
22 ° C
22 °
22 °
47%
2.5m/s
100%
Пон
23 °
Уто
25 °
Сре
24 °
Чет
14 °
Пет
20 °