Ускоро обавезне зимске гуме: Вулканизери подигли цијене

- Оглас -

Возачи у Српској у обавези су да од 1. новембра имају зимску опрему, а гужве пред вулканизерским радњама потврђују да многи још нису замијенили гуме.

Вулканизери наглашавају да их тек чекају пуне руке посла, с обзиром на то да многи грађани чекају последњи моменат да скину љетне, а ставе зимске гуме.

Оно што се возачима, свакако, неће свидјети, јесу нове цијене замјене, које су више у односу на лањске.

Наиме, замјена по гуми је скупља за 2 КМ.

– Замјена 15 промјера гума лани је коштала 10, а ове године 12 КМ, док је замјена 17 промјера са 12 поскупјела на 14 КМ. Грађани су ових дана масовније кренули са замјеном, а још веће гужве очекујемо у данима које слиједе, с обзиром на то да је рок за замјену гума 1. новембар – кажу у једној вулканизерској радњи, пише СрпскаИнфо.

Као разлог поскупљења наводе скок цијена осталих роба и услуга у Српској.

– У овом периоду, такође, добро би било да возачи провјере антифриз, те систем за кочење, како би што безбједније ушли у зиму – поручују вулканизери.

Зимска опрема је обавезна од 1. новембра до 1. априла. Ономе ко је не буде имао, пријети му казна од 40 до 500 КМ, а могуће је и искључење из саобраћаја.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
15.6 ° C
15.6 °
15.6 °
74%
0.1m/s
0%
Суб
29 °
Нед
31 °
Пон
31 °
Уто
32 °
Сре
28 °