Министарство одбране Црне Горе о уступању војних база САД

- Оглас -

Министарство одбране Црне Горе саопштило је данас да нема информацију о томе да се разматра могућност да Црна Гора уступи своје војне капацитете и пружи логистичку подршлку Сједињеним Америчким Државама за евентуални рат против Ирана.

У одговору на упит РТЦГ из Министарства су нагласили да би евенутално доношење овакве врсте одлуке било ван надлежности Министарства одбране и да би изискивало сагласност на највишем државном нивоу.

Из Министарства истичу да Црна Гора у САД види важног стратешког партнера и савезника у оквиру НАТО-а са којим развија садржајну и обострану корисну сарадњу, посебно у области одбране ус кладу са сопственим националним интересима и приоритетима.

Додају да од почетка америчко-израелског рата против Ирана, Министарство прати ситуацију и анализира развој догађаја у зони конфликта уз посебан акценат на могуће импликације по националну и колективну безбједност.

– Према досадашњој процјени, ризик таргетирања Црне Горе од стране Ирана процјењен је као низак – закључује се у одговору за РТЦГ:

Генерални секретар НАТО-а Марк Руте рекао је раније данас да земље НАТО-а, попут Црне Горе, Хрватске, Румуније, Португала, Грчке, Италије, Велике Британије, Француске и Њемачке, спроводе захтијеве за коришћење база и друге логистичке подршке САД-у.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
few clouds
17.4 ° C
17.4 °
17.4 °
90%
1.7m/s
15%
Пон
18 °
Уто
23 °
Сре
24 °
Чет
26 °
Пет
28 °