Шмит подноси оставку?

- Оглас -

Кристијан Шмит ускоро би требало да саопшти одлуку да подноси оставку, пишу федерални медији.

Како наводе, Шмит је већ у Њујорку гдје у уторак, 12. маја, планира да представи свој извјештај о БиХ пред Савјетом безбједности УН, а потом би на самој сједници могао рећи да одлази.

Напоменули су да је Шмит одржао састанак с отправником послова Амбасаде САД Џоном Гинкелом и да му није остављено превише избора.

Пишу да се Нијемац Шмит налази под притиском САД и да му је запријећено и стављањем на америчку црну листу ако не одступи.

Да би избјегао евентуалне посљедице, медији у ФБиХ наводе да се Шмит повјерио најближим сарадницима да ће одступити, као и да је информисао Управни одбор ПИК-а о том потезу, преноси СРНА.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
25.4 ° C
25.4 °
25.4 °
51%
4.4m/s
0%
Пет
24 °
Суб
30 °
Нед
31 °
Пон
31 °
Уто
32 °