Седамнаестогодишња чланица Карате клуба „Гласинац“ са Сокоца Исидора Боровчанин учествоваће од 8. до 10. фебруара на Европском првенству у каратеу у Олборгу у Данској, рекао је Срни тренер „Гласинца“ Миодраг Боровчанин.

Боровчанин је навео да ће се Исидора такмичити као члан репрезентације БиХ у суботу, 9. фебруара, у категорији кате појединачно.

„Очекујемо пласман међу десет најбољих, јер су досадашњи наступи показали да је Исидора спремна за то“, рекао је Боровчанин.

Исидора Боровчанин носилац је мајсторског звања – црни појас први дан. До сада је освојила више од 200 медаља на такмичењима широм Балкана.

Са седам година проглашена је перспективним младим спортистом града Источно Сарајево и општине Соколац. Стални је репрезентативац Републике Српске и БиХ.

Тренер Боровчанин је у новембру прошле године у Мадриду у Шпанији добио лиценцу и звање свјетског судије и свјетског тренера.

Карате клуб „Гласинац“ са Сокоца обиљежио је у децембру прошле године 40 година постојања.