У мјесту Чакле у федералној општини Трново данас ће бити обиљежено 25 година од страдања 21 борца Друге сарајевске лаке пјешадијске бригаде Војске Републике Српске над којима су за вријеме примирја стравичан злочин починиле муслиманске снаге.

Парастос ће бити служен у 10.00 часова у Цркви Светог Петра Сарајевског у Војковићима у општини Источна Илиџа.

Након тога у 10.30 часова предвиђен је полазак на Чакле на обронцима Бјелашнице, гдје ће бити одат помен погинулима уз прислуживање свијећа и полагање цвијећа.

Организатор обиљежавања је Општинска борачка организација „Илиџански борац“.

Муслиманске снаге, уз помоћ Унпрофора, прекршиле су примирје и 6. октобра 1994. године око 5.00 часова напале шатор у којем су се налазили командно одјељење, инжењерија и санитетско особље.

Нападнути нису имали прилике да се бране, а међу убијенима су биле и двије медицинске сестре.