У сусрет крсној слави Светом Николи у Сокоцу је 16.децембра организован сценски приказ проласка Светог Николе улицама ове општине и његов сусрет са малишанима.

Никољданска поворка кренула је испред црке Светог пророка Илије, прошла улицом Цара Лазара те посјетила Установу за предшколско васпитање и образовање, Основну школу „Соколац“ и Митрополију Дабробосанску, засипајући слаткишима најмлађе становнике наше општине.

scenskiprikazsvnikola17122016

Протојереј Младен Видаковић истакао је да велики број наших суграђана прославља Светог Оца Николаја као крсну славу, те да је ово празник радости и даривања за најмлађе, те позвао све заинтересоване да дођу и посјете Град Светог Николе и учествују у организованим манифестацијама.

scenskiprikazsvnikola17122016_3

Према програму обиљежавања Никољданских свечаности у Граду Светог Николе је организован концерт музичког састава Кимвал и позоришна предства за дјецу „Путовање у свијет маште“.

1 КОМЕНТАР