Традиционални Сабор гуслара “Романијо, горо од јунака” биће одржан у суботу, 23. фебруара, на Сокоцу, а најављено је учешће 25 до 30 гуслара из Републике Српске.

У Парохијском дому, са почетком у 18.00 часова, почеће 24. Сабор гуслара, а учећше ће узети девет гусларских друштава, “Филип Вишњић” и “Срђан Кнежевић” из Источног Новог Сарајева, “Гаврило Принцип” из Источног Старог Града, “Вожд Карађорђе” и “Раде Јамина” из Вишеграда, “Старина Новак” са Пала, “Филип Вишњић” из Бијељине, “Романија” из Сокоца и Удружење гуслара и пјевача завичајне пјесме “Срђан Кнежевић” из Источног Сарајева.

Специјални гости овогодишњег Сабора ће бити народни гуслар Вељко Ђурановић, савезни гусларски првак свих српских земаља, и народни гуслар Милош Паровић, четвороструки гусларски првак Српске.

Сабор гуслара у Сокоцу једна је од највећих гусларских манифестација у Републици Српској, а по значају се сврстава на друго мјесто, након Фестивала гуслара Републике Српске.

Организатори Сабора су Савез гуслара Републике Српске и Гусларско друштво “Романија” са Сокоца.

Сабор гуслара на Сокоцу почеће у суботу у 18.00 часова.