Након Албаније, јак земљотрес погодио је данас и Босну и Херцеговину.

Према првим информацијама, земљотрес је био јачине од 5,4 степена по Рихтеру, епицентар је био на дубини од 10 километара код Невесиња, 74 километра од Сарајева.

Ово је други јачи земљотрес који је у току посљедњег мјесеца погодио БиХ. Недавно је епицентар био на Влашићу.

Стручњаци су израчунали да постоји 12 врста земљотреса. Ради се о сљедећим описима:

• Неосјетљив земљотрес: Биљеже га једино сеизмографи
  • Једва осјетљив земљотрес: Осјети се само у горњим спратовима зграда
  • Лаган земљотрес: Тло подрхтава као кад прође аутомобил
  • Умјерен земљотрес: Звече прозорска стакла
  • Прилично јак земљотрес: Нјишу се слике на зиду, појединци излазе из објеката (ова врста земљотреса погодила је недавно и сада БиХ)
  • Јак земљотрес: Слабије грађене куће пуцају, намјештај се покреће
  • Врло јак земљотрес: Руше се димњаци, куће пуцају, падају кровови (цријеп)
  • Разоран земљотрес: Слабије грађене куће се руше, јаче грађене пуцају, тло пуца
  • Пустошни земљотрес: Куће се тешко оштећују, настају велике пукотине и појављују се клизишта
  • Уништавајући земљотрес: Већина кућа се руши, руше се бране и мостови
  • Катастрофалан земљотрес: Срушена је већина зграда, велики покрети тла и стијена
  • Велики катастрофалан земљотрес: Руши се све што је човјек изградио.