Фото: Дубравка Чоловић/РАС Србија

Поводом Свјетског дана заштите животне средине данас је у Требињу организована велика акција уређења града.

Акцију су организовали градска управа и Јавна установа „Екологија и безбједност“, уз учешће надлежних служби, јавних установа и предузећа, и цивилне заштите.

Град Требиње и ЈУ „Екологија и безбједност“ на Тргу слободе су дијелили саднице цвијећа Требињцима, како би и на тај начи дали допринос љепшем и уређенијем Требињу.

Дјеца из вртича „Наша радост“ су на главном градском тргу цртала на тему екологије, да би и најмлађе подстакли да чувају животну средину.

Начелник градског одјељења за друштвене дјелатности Зоран Милошевић рекао је да Требиње сваке године поводом међународног дана заштите животне средине организује акцију чишћења, а укључују се и најмлађи Требињци у циљу подизања еколошке свијести.

– Требиње, као туристички града, послије тешког перида у протекла скоро три мјесеца, треба поново да почне живјети пуним плућима – поручио је Стеван Бекан, директор ЈУ „Екологија и безбједност“ живи пуним плућима.