Подсјећање: Посјета ученика Средње школе Друштву српско-норвешког пријатељства

Текст: Бранко Гајевић, Соколачке информативне новине број 109 (децембар 2004.)

- Оглас -

Ученици I-Ш разреда Средње школе Соколац са својом професорком Невенком Ђурковић посјетили су, у децембру 2004.године, просторије Друштва српско-норвешког пријатељства у Сокоцу.

Предсједник Гордана Вуковић упознала их је о томе како је формирано и чиме се бави друштво, а била је и ово прилика да соколачки средњошколци сазнају нешто више и о неким догађајима из Другого свјетског рата, а посебно о нацистичким логорима у Норвешкој у којим су били заробљени и интернирци са подручја општине Соколац.

О тим догађајима свједоче, поред осталог, документи и фотографије које се налазе у просторијама Друштва српско-норвешког пријатељства у Сокоцу. Стога је ова посјета свакако била од користи соколачким ученицима, па ће се сарадња између друштва и овдашњих школа наставити.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
20 ° C
20 °
20 °
49%
1.3m/s
0%
Нед
20 °
Пон
31 °
Уто
32 °
Сре
30 °
Чет
29 °