У Источном Сарајеву до данас су против вируса корона вакцинисане 1.903 особе , а другу дозу вакцине примило је 758 грађана.

Прву дозу вакцине “АстраЗенеке” примило је 850 грађана Источног Сарајева.

На подручју општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа прву дозу ове вакцине примила су 363 особе, на подручју општине Пале 251, у општини Соколац 187 лица, у општини Трново 30 и у Источном Старом Граду 19.

Процес ревакцинације за ову вакцину још није обављен, саопштено је из Управе града Источно Сарајево.

Прву дозу вакцине “спутњик ве” примило је 518 грађана, и то највише на подручју општина Источна Илиџа и Источно Ново Сарајево – 419, на Сокоцу 63, на Палама 30 и у Источном Старом Граду шест особа.

Прву дозу вакцине “Фајзер” до данас је примило 265 грађана Источног Сарајева – у општинама Источна Илиџа и Источно Ново Сарајево 192, те на Палама 73 особе.

Вакцину “синовак” примило је 270 грађана – у Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву 123, на Палама 77, на Сокоцу 50, а у Источном Старом Граду и Трнову по 10.

Процес ревакцинације обављен је за 758 грађана Источног Сарајева и то вакцинама “Фајзер” и “спутњик ве”.

Највећи број грађана који су добили и другу дозу вакцине је у општинама Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа – 599.

На Палама је другу дозу вакцине примило 97 грађана, а у општини Соколац 62. За грађане Источног Сарајева до сада су стигле 3.064 дозе вакцина.